Kalendář

<<6 / 2021>>
MoTuWeThFrSaSu
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Zobrazit kalendář

Galerie

Menu

Napište nám

5 + 4
> >

Kuchař - číšník

kód 65-51-H/01

Tříletý učební obor zakončený závěrečnou učňovskou zkouškou s výučním listem.

FORMA STUDIA:

  • DÁLKOVÁ.

Je vhodný i pro zájemce z praxe, kteří mají zájem doplnit si odborné vzdělání.

Teorie probíhá v budově školy, vždy 1x za 14 dní (středa odpoledne -dle aktuálního rozvrhu hodin). Výuka je zaměřena především na odborné a ekonomické předměty.

Absolvent se uplatní při výkonu povolání kuchař-číšník, zejména v pozici zaměstnance či zaměstnavatele ve velkých, středně-velkých i malých provozech. Zná technologii přípravu teplých i studených pokrmů, umí používat technologická zařízení, organizovat potřebné činnosti při přípravě, průběhu a ukončení gastronomické akce a vést příslušnou dokumentaci provozovny. Umí obsluhovat hosty, jednoduchou i složitou technikou obsluhy. Po získání nezbytné praxe v oboru je připraven i na živnostenské podnikání v pohostinství. Absolvent se může ucházet rovněž o přijetí ke studiu nástavbového oboru a získat střední vzdělání s maturitní zkouškou.​

Žáci rovněž mohou získávat praktické zkušenosti při přípravě společenských akcí – např. rauty (obsluha, příprava a aranžování výrobků studené kuchyně). V rámci výuky se mohou žáci zúčastnit různých kurzů – barmanský kurz, kurz vaření kávy, kurz studené kuchyně, kurz vyřezávání z ovoce a zeleniny.

Úspěšní absolventi mohou své znalosti rozšířit ve dvouletém denním a nebo tříletém dálkovém nástavbovém studiu, zakončeném maturitou.

Absolventi se uplatní v široké oblasti stravovacích služeb.


POŽADAVKY PRO UCHAZEČE:

  • úspěšné ukončení ZŠ,
  • zájem o obor,
  • zdravotní předpoklady.


ŠKOLNÉ – měsíčně činí 600 Kč (10 splátek za školní rok).

 


 

© 2009 - SSŠ - Soukromá střední škola, s.r.o. Uherské Hradiště